Zespół
Marzena Cichosz
kierowniczka projektu
doktor habilitowana, profesorka UWr; pracuje w Instytucie Politologii UWr; kieruje Zakładem Badań Aktywności Politycznej i Społecznej w IP UWR; od 2006 r. współkieruje zespołem badaczy z 15 ośrodków uniwersyteckich w Polsce, zajmujących się analizą wyborów do sejmików województw w Polsce. Dotychczasowe efekty prac zespołu obejmują m.in. 4 monografie wieloautorskie, liczne seminaria, panele dyskusyjne podczas konferencji i kongresów politologicznych oraz realizację grantu badawczego.
Małgorzata Alberska
doktor, politolog, pracuje w Instytucie Politologii UWr i zajmuje się historią najnowszą, w tym historią instytucji politycznych; autorka i kuratorka szeregu wystaw popularyzujących wiedzę o historii najnowszej, m.in. Wojna plakatowa - spór o narrację historyczną" (2015), " 70 lat instytucji referendum w Polsce" (2016) i in. Od 2012 r. koordynuje współpracę między WNS UWr a szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi. Koordynatorka Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk Społecznych UWr.
Robert Alberski
profesor, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego; zajmuje się instytucjami polskiego systemu politycznego oraz problematyką systemów i zachowań wyborczych; od 1989 r. bada funkcjonowanie samorządów w Polsce, a od 1998 r. samorządy województw; współredaktor 4 publikacji dotyczących wyborów do samorządów województw w Polsce.
Mirosław Dymarski
profesor, historyk; przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Polityce i Administracji UWr., w dorobku ma prace z zakresu historii Polski XX wieku, historii Bałkanów oraz współczesnej polityki w państwa bałkańskich. Stypendysta Fundacji Nauki Polskiej (2005), kilkukrotny stypendysta Fundacji z Brzezia Lanckorońskich. Prowadził badania w Londynie, Ann Arbor, Belgradzie, Sofii, Salonikach, Zagrzebiu, Edirne, Cetinje. Visiting profesor na Uniwersytetach w Zagrzebiu i Sofii.
Andrzej Ferens
politolog, specjalista w zakresie władzy lokalnej i samorządu terytorialnego w Polsce i na świecie, animacji społecznej; długoletni współpracownik, edukator i konsultant wielu polskich i zagranicznych instytucji administracyjnych, edukacyjnych i organizacji pozarządowych; ekspert, trener i (współ)autor interaktywnych narzędzi edukacyjnych, w tym gier symulacyjnych (np. Burmistrz, Gra Rada, Eurogmina), studiów przypadków, spacerów badawczych, ćwiczeń, wyjazdów badawczych i studialnych.
Olga Grajek
doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego; pracuje w Sekcji Projektów Badawczych i Dydaktycznych w Instytucie Politologii UWr i zajmuje się m.in. gromadzeniem dokumentów życia politycznego; (współ) autorka wielu warsztatów dla uczniów szkół średnich m.in. na temat: teambuildingu, referendum lokalnego. Organizowała wystawę „40 lat Dokumentacji Życia Politycznego” (maj 2022 – luty 2023), która została przygotowana z materiałów zgromadzonych w Instytucie Politologii UWr.
Katarzyna Kobielska
wykładowczyni w Instytucie Politologii UWr; od 20 lat prowadzi zajęcia dotyczące samorządności terytorialnej w zakresie lokalnych systemów politycznych, lokalnego good governance oraz rozwoju lokalnego i konkurencyjności jednostek samorządu terytorialnego; badaczka dobrego rządzenia w jednostkach samorządu lokalnego (red. opracowania "Dobre rządzenie w gminach małych. Empiryczny wymiar nowego paradygmatu rozwoju") i regionalnego (red. "Gra o regiony. Wybory do sejmików województw w 2010 r.").
Alicja Lisowska
Iwona Macek
doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, starszy wykładowca w Zakładzie Badania Aktywności Politycznej i Społecznej, Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego; politolożka, specjalistka w zakresie administracji publicznej, zarządzania i polityki ochrony środowiska. Długoletnia trenerka i autorka wielu gier symulacyjnych wykorzystywanych w szkoleniach i dydaktyce akademickiej. Przez 10 lat prowadziła Podyplomowe Studium dla Pracowników Samorządu Terytorialnego na UWr.
Małgorzata Madej
doktor, politolożka, pracuje w Instytucie Politologii UWr; zajmuje się partycypacją społeczną, praktyką funkcjonowania samorządów w Polsce; (współ) realizatorka m.in. projektów: „Twoja Opcja Kariery” (Wyższa Szkoła Handlowa, 2017), „Innowacyjna Edukacja Menedżerska (2013), „Kształcimy dla pracy” (2011).
Magdalena Mikołajczyk
absolwentka nauk politycznych i socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego; prowadzi badania dotyczące różnego typu dyskursów oraz partycypacji obywatelskiej; autorka lub redaktorka licznych publikacji m.in. Co znaczył i znaczy samorząd, Pokoleniowy potencjał polityki. Współtworzyła koncepcję i inicjowała konkurs Radny z certyfikatem.
Marlena Piotrowska
Dariusz Skrzypiński
doktor habilitowany, prof. UWr, dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego; jako ekspert, trener i autor gier symulacyjnych współpracował między innymi z Centrum Informacyjnym Rządu, Dolnośląskim Centrum Szkolenia Samorządowego, Dolnośląskim Centrum Informacji Europejskiej i Dolnośląskim Centrum Rozwoju Lokalnego a także władzami gmin i partiami politycznymi; autor i redaktor ponad sześćdziesięciu monografii i artykułów naukowych.